Kluczowym elementem poprawnie skomponowanego posiłku jest odpowiedni dobór produktów pod kątem ich korzystnych dla organizmu właściwości. Całodzienne zestawy posiłków muszą dostarczać wszystkich niezbędnych substancji odżywczych w formie przyjaznej dla zdrowia. W naszej karcie odnajdziecie Państwo m.in. : 

Łososia który obfituje w kwasy tłuszczowe omega-3, których znaczenie dla naszego organizmu jest trudne do przecenienia. Obniżają one ryzyko zachorowań na raka, chronią przed chorobami serca, działają przeciwzapalnie, a nawet pomagają w leczeniu depresji. Poza tymi dobrodziejstwami łosoś ma do zaoferowania pakiet cennych witamin (m.​in. D, E, B12, B6), a także takie minerały, jak selen, fosfor, magnez, potas oraz jod, nie wspominając o wartościowym białku. 

Kaszę jaglaną która jako nośnik węglowodanów jest jednocześnie zasadotwórcza przez co przeciwdziała zakwaszeniu organizmu które prowadzi do wielu schorzeń jak np. dna moczanowa. 

Quinoa, czyli komosa ryzowa, przez Inków określana mianem świętego zboża, która oprócz węglowodanów zawiera pełnowartościowe białka oraz jest bogatym źródłem wapnia, fosforu i żelaza. 

Kurkuma, ceniona przez zwolenników medycyny alternatywnej na całym świecie, zawiera kurkuminę – pigment o silnym działaniu antyseptycznym i przeciwutleniającym który posiada również właściwości oczyszczania wątroby. 

Imbir o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym ponadto obniżający poziom cholesterolu.